EGEYURT LOJİSTİK DANIŞMANLIK KİRALAMA İNŞAAT TURİZM  TİC. LTD. ŞTİ.

CAYMA HAKKI

 

MADDE 1- TARAFLAR 

1.1- SATICI:

Ünvanı: EGEYURT LOJİSTİK DANIŞMANLIK KİRALAMA İNŞAAT TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.

Adresi: Altınkum Mh. Orta Harmanlar Mevkii. Küme Evleri. No 30  Edremit/Balıkesir

Telefon: 444 6 043

E-mail : info@yurtlojistik.com.tr

 

1.2- ALICI:

Adı/Soyadı/Ünvanı:{TESLIMATALICI}
Adresi:{TESLIMATADRES}
Telefon:{TESLIMATTELEFON}
E-mail:{TESLIMATEPOSTA}

 

MADDE 2. CAYMA HAKKI 

2.1. ALICI; mesafeli sözleşmenin mal satışına ilişkin olması durumunda, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde, SATICI'ya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

2.2. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre iş bu mesafeli satış7hizmet sözleşmenin elektronik ortamda teyit edildiği/onaylandığı andan itibaren başlar. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI'ya aittir.

ALICI, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul ve taahhüt eder.

2.3. Kiralama işlemlerinde kiralama sonrası Ulşatırma Bakanlığı yetki belge işleminin tamamlanması sonrası cayma hakkı kullanılamaz. ALICI'nın cayma hakkını kullanmak istemesi durumunda ücret iadesi yapılmaz. Ödeme yapılmadan hizmet tamamlanmış ise yapılan tüm masrafların ALICI'ya ait olduğunu kabul ve taahhüt eder.

2.4. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI'ya iadeli taahhütlü posta, veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesi dışında olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde; 

a) 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

b) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

c) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve varsa ALICI'yı borç altına sokan belgeleri ALICI'ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür. Burada bu sözleşmenin 9.3. maddesinde belirtilen resmi masraflar ALICI'dan tahsil edilecek yada iadeden mahsup edilecektir.

d) ALICI'nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI, kusuru oranında SATICI'nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

 

MADDE 3. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER 

3.1. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

3.2. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir. 

3.3. Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

3.4. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar yada hizmetler için cayma hakkı kullanılamaz.

3.5. Araç kiralama işlemlerinde resmi olarak yetki belgesi tanımlama işlemi yapılmışsa cayma hakkı kullanılamaz.

 

 

SATICI : EGEYURT LOJİSTİK DANIŞMANLIK KİRALAMA İNŞAAT TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.


ALICI : {TESLIMATALICI}